Vítáme Vás! Přihlašte se nebo si vytvořte účet
nebo

Krajské volby 2012 ― Událost ve skupině Krajské volby

Sledující  
3
Datum od: 12.10.2012 14:00 Datum do: 13.10.2012 14:00
Bude se jednat celkově o čtvrté konané volby do krajských zastupitelstev. Tyto volby budou představovat velkou výzvu především pro hlavní parlamentní strany. Krajské volby 2008 totiž s drtivým přehledem vyhrála ČSSD a v současném období patří všech 13 hejtmanů právě k této politické straně. ČSSD se tedy bude jistě ... zobrazit celý text
ZAJÍMÁ VÁS, ZDALI TENTO POLITIK JE VÁM NÁZOROVĚ NEJBLÍŽE?
PO VYPLNĚNÍ DOTAZNÍKU SE VÁM ZOBRAZÍ ZAJÍMAVÍ LIDÉ, KTEŘÍ MAJÍ OBDOBNÉ NÁZORY JAKO VY.

Jak Vysoká je Vaše názorová shoda s politiky z Vaší obce a kraje?
jak velká názorová shoda panuje u spoluobčanů z Vaší obce či Vašeho kraje?
Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do svého blogu:

Vláda v Mostě se změnila, mentalita některých z nás stále zůstává
Asi i to je jeden z důvodů, že se význam a výsledky nedávných komunálních voleb příliš nezměnily, ba zůstalo angažmá některých postav v popředí a především v pozadí stejné. Ale ponechme tuto sotva změnitelnou realitu pro tuto chvíli stranou.


Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do svého blogu:

(Ne)smysl shonu předvánočního
Každý to zřejmě zná z vlastní nebo aspoň sdílené zkušenosti s ostatními – tento čas předvánoční snad má své ještě o něco větší zrychlení, které se rovná násobku počtu oběhaných obchodů, plus námi nachozených kilometrů krát konstanta K, s níž tak konáme s železnou pravidelností rok co rok stejně.


Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do svého blogu:

Vláda v Mostě bude. Nebuďme překvapeni, buďme připraveni… na všechno
Soud neuznal podnět o zneplatnění voleb v Mostě podaný Sdružením Mostečané Mostu za údajně kontroverzní volební kampaň Severočechů.cz.


Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ vložila fotografii k „Občané městu, město občanům" (OMMO):

INFORMUJEME na základě podnětu Pražské školy alternativ


Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do svého blogu:

Házení vajec není argument, prezident si přesto spletl dobu
Také si nemyslím, že ukázkou občanské vyspělosti je házením vajec po vlastním, demokraticky zvoleném prezidentovi. Přesto si dovolím poukázat na možné souvislosti s tím, jak prezident dosud vystupuje, zejména směrem k veřejnosti a co lze proto očekávat.

Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do svého blogu:

Člověk nezapomíná, jen rozpomenout se stojí více sil, aneb přemýšlím o „svém“ listopadu 1989
Listopad 1989 se mi podařilo sledovat bezprostředně v průběhu (16. 11 1989 při pobytu v Ostravě, kde nic nenapovídalo tomu, že 17. 11. už bude všechno jinak…), kdy se ulice začaly plnit občany.

Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ vložila fotografii k „Občané městu, město občanům" (OMMO):

VV OMMO k 25. výročí listopadu 1989:

Smyslem listopadu 1989 je angažovaný občan
V souvislosti s dvacátým pátým výročím listopadových událostí roku 1989 považujeme za důležité sdělit následující.
Politické hnutí Občané městu, město občanům se řadí k těm, kteří tlak na změny v oné době považovali, a také nyní považuje za žádoucí.
Za jednu z těch zásadních vnímáme takové prohlubování demokracie, resp. demokratických procesů, v nichž občan nebude pouze jakýmsi přívažkem změn, ale jeho aktivním činitelem, ... (zobrazit celý příspěvek)Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do svého blogu:

Moc aneb proč skupovat reprodukční kliniky?
Možná ani v českých podmínkách nic divného, vždyť i u nás panuje mocenská elita. A kdo a co všechno s ní souvisí?

Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do svého blogu:

„Pragmatismus“ třídního boje dle KSČM
Možná jde možná (zatím) o banalitu, ale dění v souvislosti s duchcovskou koalicí ve složení ČSSD – KSČM – DSSS mě přivádí k některým nikoliv nemožným úvahám. Takže.

Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala k „Občané městu, město občanům" (OMMO):

V. Balín: Nevěříte? Nechte si předložit…, aneb (ne)slušnost se opravdu nevyplácí?

Tak jsem si přečetl v posledním čísle měsíčníku Krušnohor, listopad 2014, cca pětistránkový elaborát sekretáře SMM, ředitele a místopředsedy představenstva SBD Krušnohor, který již samotným názvem Slušnost se nevyplácí, je manipulující směsicí polopravd, falsifikací i lží. Měl být asi jakousi reakcí na obviňování F. Ryby, H. Jeníčkové a SMM v časopisu ECHO podnikatelem a ještě donedávna souputníkem těchto persón a hnutí J. ... (zobrazit celý příspěvek)Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do svého blogu:

Dámy a pánové, přichází prezident České republiky, do p… Více zde: http://www.hnutiommo.cz/news/damy-a-panove-prichazi-prezident-ceske-republiky-do-p-/
Tak nějak bychom mohli do budoucna očekávat uvádění prezidenta na jakékoli veřejné fórum, a asi by to bylo „normální“. No, nic, žijeme přeci v tomto našem světě a zásluhy o jeho podobu máme vlastně všichni.


Ondřej Syrový /SZ/ přidal odkaz k Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/:

Doporučujeme navšítivir webovky naší neziskovky :)


Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do svého blogu:

Lidská práva - od pazourku k diplomacii
Jak se píše v následující zprávě http://www.novinky.cz/domaci/351980-zeman-teroristy-musime-zabijet.html, prezident Zeman se sešel se zástupci zahraničních misí v ČR a vyjádřil se k pilířům české zahraniční politiky.

Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ přidala odkaz na vlastní profil:

MODY DEMOKRACIE

DOX - Výstavy - MODY DEMOKRACIE
Unikátní multifunkční prostor bývalé továrny o rozloze více než než 6000m². Současné umění, design, architektura, přednášky, performance, film a diskuse o aktuálních otázkách. Dynamické fórum pro společenskou …

Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ přidala odkaz k „Občané městu, město občanům" (OMMO):

V. Balín: Prezidentské povídání, díl XXV.

aneb Porucha je na Hradu, prosíme občany o čtyřletou trpělivost…Udělování či propůjčování státních vyznamenání u příležitosti dne 28. října 1918 a jakýsi vrchol oslav 96. výročí samostatnosti ČR v sobě zachytilo skoro všechny momenty, které tomuto ceremoniálu předcházely. V Čechách se, jak známo nic neutají a tak řada informací o tom, kdo má být či nemá být nakonec vyznamenán, prosakovala s dost velkou přesností. Některé se ale přeci jen podařilo „utajit“ a v některých ... (zobrazit celý příspěvek)


Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do svého blogu:

28. říjen 1918 – vznik samostatného Československa
/nepočítejme léta, ale přemýšlejme o jejich významu/ Možná, poněkud netradičně, je možné si připomenout 96. výročí vzniku společného československého státu. Ten naznal nejednu změnu – tu zásadní – svůj zánik 31. 12. 1992. Než však emocionálně jitřit, co nám historii nevrátí, a to v dobrém i ve zlém, bude lepší uvést některá stále aktuální sdělení těch, kteří nejen k datu 28. října 1918 mají co říci.

Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do svého blogu:

Povinná volební účast? Opravdu uvážlivý vklad do významu polistopadového vývoje?
„Co jsem říkala, velebnosti, zadrhla se…“ I to zaznělo v proslulé Troškově filmové trilogii z jihočeské malebné vesničky. Také patřím k těm, co ji sledovali, a už jen za sebe říkám, že oceňuji místy velmi trefné vystižení některých kvalit lidské povahy a konání. Myslím, že to vyjádření „zadrhla se“, je něčím, co znamenalo narušení dosavadních zvyklostí. A jak možná do té doby s železnou pravidelností odzpívala místní paní učitelka svůj part, po onom „zadrhnutí se“ vesnička jakoby rázem ocitla v naprosto neočekávané situaci a pod tíhou ztraceného symbolu, který svým zpěvem paní učitelka ztělesňovala, zavládl zmatek a zděšení. Možná je to některé nynější povolební „zděšení“ také jistým „zadrhnutím“, které může signalizovat vážnější symptomy nezbytné pro změny v této společnosti.

Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do svého blogu:

Nemusíme je volit, stačí když je necháme vládnout aneb ne do Moskvy, ale do Mostu je třeba jezdit se učit
Podle jistého mosteckého týdeníku, tuším, že se jmenuje Homér, který informuje ve svém čtvrtečním vydání ze 16. 10. 2014 o tom, že i v Mostě je "dobojováno", a povolební koalice byla ustavena ve složení Severočeši Most, ANO a KSČM.


Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala k „Občané městu, město občanům" (OMMO):

V. Balín: Problém limitů hnědého uhlí musí být řešen, ne jak se to komu, kdy hodí, a je „využíván“ jako politická karta

Prezident ČR M. Zeman se v pondělí 20. října 2014 na jednání tripartity opět vyjádřil k možnému prolomení limitů těžby hnědého uhlí. Jak lze soudit z kusé agenturní zprávy, byl tento problém na jednání tripartity spíše potěžkáván jako „horký brambor a chození kolem horké kaše“, než aby konečně bylo dáno jasné stanovisko, případný směr a způsob řešení.
Dlouhodobě se domnívám, a také se ... (zobrazit celý příspěvek)Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do svého blogu:

Politika neprohrála, jen slouží tak nějak na jedno použití
Údajné vyjádření V. Klause o komunálních volbách jakožto vítězství oligarchie sice s odstupem času může působit objevně, ale je si třeba také zodpovědět otázku: kde, čemu tu byl léta právě V. Klaus na čele a co právě jeho politika založila? Min. ona „slavná privatizovaná devadesátá“, z nichž vzešel mj. také A. Babiš. A jistě nejen on. Na Mostecku se pár podobným „oligarchům“ už v politice také daří.

Ondřej Syrový /SZ/ napsal k Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/:

Jak jste spokojená s výsledkem komunálních a senátních voleb?

 • Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/
  Nabízím k přečtení některé komentáře viz na blogu i zde.
  Výsledek komunálek s ohledem na celostátní trend ANO se dal očekávat. A bylo by předčasné cokoliv předjímat o tom, jak moc to bude špatně nebo dobře. OMMO uspělo v tuto chvíli dle svých skromných možností.
  Senát se mi jeví v režimu osobností, které nabízí spíše stávající strany zejména ČSSD. Zda se udrží i pro druhé kolo, bude také záležet na vyjednávání pro radnice a jejich složení, kde se tak může odvíjet podpora pro toho nebo onoho kandidáta.
  14. října v 00:27
 • Ondřej Syrový /SZ/
  Koukal jsem se na web OMMO a řekl bych, že jste byli docela úspěšní. Nějaké zastupitele máte a to je důležité :)
  14. října v 17:16
 •   Zobrazit předchozí komentáře (2)
 • Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/
  Díky. Snaha byla. Bohužel v Mostě zatím zápolíme - jistě nejen my - bez valného úspěchu. Změna právě zde by některé změny výrazně posunula.
  14. října v 17:34
 • Ondřej Syrový /SZ/
  Hodně ztratilo i ČSSD, ale Vám se spíše osvědčuje jak tak koukám na Váš web spolupráce s jinými stranami.
  14. října v 17:42
 • Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/
  Zkusili jsme už před volbami, a i nyní dobře funguje spolupráce se SZ. Programově je podstatná shoda. Myslím, že ČSSD na takto blízké kooperaci nemá příliš zájem.
  14. října v 22:40
 • Ondřej Syrový /SZ/
  Jen mne zaskočilo, že za Vaše hnutí OMMO kandidoval v krajských volbách v roce 2012 člen KSČM. www.volby.cz/pls/kz2012/kz111?xjazyk=CZ&xdatum=20121012&xkraj=5&xstrana=1&xv=1&xt=2
  14. října v 22:59
 • Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/
  Popravdě, nevím, co Vás na tom zarazilo...

  Upřesnění: v době voleb již členem nebyl a OMMO se svým programem hlásí spíše k levému středu, resp. občanský princip má jistou shodu i třeba s programovými východisky teřab právě SZ.
  15. října v 11:00