Vítáme Vás! Přihlašte se nebo si vytvořte účet
nebo
Sledující  
6
neznámý

ZAJÍMÁ VÁS, ZDALI TENTO POLITIK JE VÁM NÁZOROVĚ NEJBLÍŽE?
PO VYPLNĚNÍ DOTAZNÍKU SE VÁM ZOBRAZÍ ZAJÍMAVÍ LIDÉ, KTEŘÍ MAJÍ OBDOBNÉ NÁZORY JAKO VY.

Jak Vysoká je Vaše názorová shoda s politiky z Vaší obce a kraje?
jak velká názorová shoda panuje u spoluobčanů z Vaší obce či Vašeho kraje?
Nikola Kazíková

Můj názor zní, že ženám není lhostejné dění v politice, avšak do politických stran jsou "podstrkovány" pouze ženy bez zájmu nebo se zájmem minimálním, tzv. na ozdobu, aby se vyvrátily námitky, že ženy nejsou do politiky zvány a z toho důvodu, že muži se bojí o svoji důstojnost a o to, že ženy by dokázali mnohem více, než muži, protože ti zatím vědšinu věcí spíše pokazili. Proto si myslím, že chyba je především v ambiciózních ženách, které se bojí prosazovat nebo se zaleknou síle mužských stran. Jde tedy o to, aby se ženy odhodlaly se ... (zobrazit celý příspěvek)


Bc. Vojtěch Pikal /Piráti/

Ne, nesnažme se lidem říkat, jak má co být, nesnažme se nutit strany, aby museli shánět ženy a ty ženy aby pak přestali být sami sebou. Je to hloupé.
Jednu diskriminaci nemůžete odstranit diskriminací jinou.


Přemysl Radil

Tohle téma mne dráždí jako všechny diskriminace, který se v poslední době objevují. Proč by ženy měly bojovat o kvoty, když jich může být v parlamentu třeba 90% a když jich tam tolik bude, já kvůli tomu protestovat nebudu. Jakmile se nastaví tato pomýlená politika tak dojde k ještě většímu bordelu v našem státu. Bude ještě víc nekompetentních lidí ve vysokých funkcích, výborech, dozorčích radách, úřadech atd... Přece volby jsou tu proto, aby si občan vybral svého kandidáta, nikoliv proto, aby mu stát určoval koho si má zvolit. Tenhle ... (zobrazit celý příspěvek)


 
Pavel Pelikán přiřadil tento profil k organizaci Fórum 50%

 
Pavel Pelikán označil tento profil štítkem "kvóty"

 
Pavel Pelikán označil tento profil štítkem "rovnoprávnost"

Ing. Karel Procházka /KSČM/

Schopnosti reálně můžete projevit v politice, až teprve v okamžiku jste-li v tom. Je-li v politice přechlapíno, je i většinové rozhodování jak od velkého machra a pro ženské formy domlouvání je málo místa.
Kvota 50 % na 50 % je jistě hloupá varianta. Lze však pomocí počtů pravděpodobnosti spočítat, když budete z kloubouku tahat černé a bílé koule, jaká je pravděpodopbnost, že třeba z 200 koulí bude jen 25 % černých (či bílých). Pokud vám pětkrát za sebou vyjde, že je ten rozptyl možný, tak máme praxi běžnou v našem parlamentu. Pokud ... (zobrazit celý příspěvek)


Doubravka Lánská

No... některé strany to mají i ve stanovách, například ČSSD. Existuje i mnoho občanských iniciativ, které zastoupení žen v politice považují za problém a chtěli by to řešit pomocí zákonů, například Fórum 50%. S tím já nesouhlasím, myslím, že ženy mají stejnou možnost vstoupit do politiky jako muži. To, že to v takové míře nedělají, má asi jiné příčiny.

 • Honza Zeman
  Jak jsem již napsal kvóty jsou nesmysl. A o sdružení Fórum 50% si myslím své. :) Vyjádřil jsem to již na jejich stránce na Facebooku a narychlo spíchl malé video na YouTube (hledejte pod názvem Fórum 100%)... nebo odkaz - parodie na spot Fórum 50% a omluvte sníženou kvalitu. www.youtube.com/watch?v=qbiMUTdAF_g
  31. října 2010 v 23:03
 • Doubravka Lánská
  Souhlasím s Vámi, že kvóty jsou nesmysl. Video vtipně vystihuje situaci :)
  1. listopadu 2010 v 11:46

Michal Trousil

Souhlasím s níže uvedeným. Také si myslím, že kvóty jsou nesmysl. "uměle" kamkoli dosazovat druhé pohlaví mi přijde postavené na hlavu.

 • Zdenek Opolzer
  Také souhlasím, rozhodující jsou schopnosti ne pohlaví.
  27. listopadu 2012 v 17:38

Honza Zeman

Nechápu o čem by měla být v tomto tématu diskuze? Nedovedu si představit, že by měl někdo stanovovat kolik žen či mužů má být zastoupeno v politice. Přeci záleží nejprve na tom, zda budou chtít ženy kandidovat a pokud chtít budou, tak záleží jestli budou volitelné a pokud ano, tak nezáleží jestli nosí kalhoty či sukni. V politice by mělo jít přeci o názory a ne o pohlaví. Celá tahle diskuze je podle mého pomýlená. Je to uměle vytvořený problém. PS: pokud mají co ženy říct a mají na politiku žaludek, prosím vstupte tam. Těšíme se.

 • Bronislav Plesník
  ...rovněž souhlasím, jelikož si nemyslím, že tyto kvóty mohou nějak napomoci lepšímu fungování našich zákonodárců či politiků vůbec. Kdo má zájem, nechť do politického života vstoupí, ať je to muž, žena nebo případně i hermafrodit. Rozhodně jsem proti všem formám pozitivní diskriminace v této oblasti.
  1. listopadu 2010 v 12:08


Přiřazení: Fórum 50%
Štítky: kvóty, rovnoprávnost