Vítáme Vás! Přihlašte se nebo si vytvořte účet
nebo
Rozložení vlivu
1,0
Průměrná známka Politiky této strany hodnotilo:  
6 lidí
Typ strany: Politické hnutí
Stav: Aktivní

Celkové příjmy:  
připravujeme

Rozp. zodpověd.:  
připravujeme

Počet zastupitelů: ?
Počet poslanců: ?
Počet senátorů: ?
Zobrazit více →
Podporovatelé  
6
Rozpočet strany:  
připravujeme

Podíl na moci:  
připravujeme

Platy politiků:  
připravujeme
+420605870346
ZAJÍMÁ VÁS, ZDALI TENTO POLITIK JE VÁM NÁZOROVĚ NEJBLÍŽE?
PO VYPLNĚNÍ DOTAZNÍKU SE VÁM ZOBRAZÍ ZAJÍMAVÍ LIDÉ, KTEŘÍ MAJÍ OBDOBNÉ NÁZORY JAKO VY.

Jak Vysoká je Vaše názorová shoda s politiky z Vaší obce a kraje?
jak velká názorová shoda panuje u spoluobčanů z Vaší obce či Vašeho kraje?
Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do svého blogu:

Povinná volební účast? Opravdu uvážlivý vklad do významu polistopadového vývoje?
„Co jsem říkala, velebnosti, zadrhla se…“ I to zaznělo v proslulé Troškově filmové trilogii z jihočeské malebné vesničky. Také patřím k těm, co ji sledovali, a už jen za sebe říkám, že oceňuji místy velmi trefné vystižení některých kvalit lidské povahy a konání. Myslím, že to vyjádření „zadrhla se“, je něčím, co znamenalo narušení dosavadních zvyklostí. A jak možná do té doby s železnou pravidelností odzpívala místní paní učitelka svůj part, po onom „zadrhnutí se“ vesnička jakoby rázem ocitla v naprosto neočekávané situaci a pod tíhou ztraceného symbolu, který svým zpěvem paní učitelka ztělesňovala, zavládl zmatek a zděšení. Možná je to některé nynější povolební „zděšení“ také jistým „zadrhnutím“, které může signalizovat vážnější symptomy nezbytné pro změny v této společnosti.

Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do svého blogu:

Nemusíme je volit, stačí když je necháme vládnout aneb ne do Moskvy, ale do Mostu je třeba jezdit se učit
Podle jistého mosteckého týdeníku, tuším, že se jmenuje Homér, který informuje ve svém čtvrtečním vydání ze 16. 10. 2014 o tom, že i v Mostě je "dobojováno", a povolební koalice byla ustavena ve složení Severočeši Most, ANO a KSČM.


Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/

V. Balín: Problém limitů hnědého uhlí musí být řešen, ne jak se to komu, kdy hodí, a je „využíván“ jako politická karta

Prezident ČR M. Zeman se v pondělí 20. října 2014 na jednání tripartity opět vyjádřil k možnému prolomení limitů těžby hnědého uhlí. Jak lze soudit z kusé agenturní zprávy, byl tento problém na jednání tripartity spíše potěžkáván jako „horký brambor a chození kolem horké kaše“, než aby konečně bylo dáno jasné stanovisko, případný směr a způsob řešení.
Dlouhodobě se domnívám, a také se ... (zobrazit celý příspěvek)Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do svého blogu:

Politika neprohrála, jen slouží tak nějak na jedno použití
Údajné vyjádření V. Klause o komunálních volbách jakožto vítězství oligarchie sice s odstupem času může působit objevně, ale je si třeba také zodpovědět otázku: kde, čemu tu byl léta právě V. Klaus na čele a co právě jeho politika založila? Min. ona „slavná privatizovaná devadesátá“, z nichž vzešel mj. také A. Babiš. A jistě nejen on. Na Mostecku se pár podobným „oligarchům“ už v politice také daří.

Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do svého blogu:


Ondřej Syrový /SZ/ napsal k Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/:

Jak jste spokojená s výsledkem komunálních a senátních voleb?

 • Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/
  Nabízím k přečtení některé komentáře viz na blogu i zde.
  Výsledek komunálek s ohledem na celostátní trend ANO se dal očekávat. A bylo by předčasné cokoliv předjímat o tom, jak moc to bude špatně nebo dobře. OMMO uspělo v tuto chvíli dle svých skromných možností.
  Senát se mi jeví v režimu osobností, které nabízí spíše stávající strany zejména ČSSD. Zda se udrží i pro druhé kolo, bude také záležet na vyjednávání pro radnice a jejich složení, kde se tak může odvíjet podpora pro toho nebo onoho kandidáta.
  14. října v 00:27
 • Ondřej Syrový /SZ/
  Koukal jsem se na web OMMO a řekl bych, že jste byli docela úspěšní. Nějaké zastupitele máte a to je důležité :)
  14. října v 17:16
 •   Zobrazit předchozí komentáře (2)
 • Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/
  Díky. Snaha byla. Bohužel v Mostě zatím zápolíme - jistě nejen my - bez valného úspěchu. Změna právě zde by některé změny výrazně posunula.
  14. října v 17:34
 • Ondřej Syrový /SZ/
  Hodně ztratilo i ČSSD, ale Vám se spíše osvědčuje jak tak koukám na Váš web spolupráce s jinými stranami.
  14. října v 17:42
 • Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/
  Zkusili jsme už před volbami, a i nyní dobře funguje spolupráce se SZ. Programově je podstatná shoda. Myslím, že ČSSD na takto blízké kooperaci nemá příliš zájem.
  14. října v 22:40
 • Ondřej Syrový /SZ/
  Jen mne zaskočilo, že za Vaše hnutí OMMO kandidoval v krajských volbách v roce 2012 člen KSČM. www.volby.cz/pls/kz2012/kz111?xjazyk=CZ&xdatum=20121012&xkraj=5&xstrana=1&xv=1&xt=2
  14. října v 22:59
 • Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/
  Popravdě, nevím, co Vás na tom zarazilo...

  Upřesnění: v době voleb již členem nebyl a OMMO se svým programem hlásí spíše k levému středu, resp. občanský princip má jistou shodu i třeba s programovými východisky teřab právě SZ.
  15. října v 11:00

Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do svého blogu:

„Iracionalita“ racionální volby aneb voličovo rozhodování
Už dnes jsou voličské hlasy vlastně svými výsledky pro zítřek. A pokud už jste např. vhodili onu listinnou plachtu kandidátů a subjektů s Vámi vyznačenou preferencí, znáte aspoň jeden – vlastní – výsledek.


Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do svého blogu:

Politika volby a volba politiky
Hodně se právě nyní, před komunálními volbami mluví o politice, o politicích. A Vy si zřejmě říkáte, už aby bylo po volbách!? Anebo jste již dostatečně otrlí ke vší té předvolební masáži. A prostě to ignorujete. A pokud nikoliv, promiňte, jistě jste učinili pečlivý výběr těch, kterým dáte své hlasy, aby se Vašemu městu a obci dařilo.

Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ přidala odkaz na vlastní profil:

O participaci, aneb Pokud se považuješ za malého na to, abys dokázal ovlivnit situaci, zkus spát v jednom pokoji s komárem

Tak snad ještě pár slov o tom, s čím a proč, tedy s jakou programovou nabídkou, jde politické hnutí Občané městu, město občanům (OMMO) do komunálních voleb. A ty už budou tento pátek a sobotu – 9. a 10. 10. 2014. Možná sledujete web hnutí OMMO www.hnutiommo.cz , čtete některé texty a někteří z Vás si dokonce aspoň velmi zběžně prošli programy OMMO a společné kandidátky se Stranou zelených v Třeboni. V této souvislosti je ... (zobrazit celý příspěvek)

Alternativa Zdola | Facebook
Alternativa Zdola. To se mi líbí (1.743) · Mluví o tom (120). Jsme síťová občanská iniciativa, která si klade za cíl podporovat komunitní hnutí v České...


Ing. Jiří Amler napsal k Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/:

Paní Hano, jak vidíte šance OMMO v komunalních volbách?Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do svého blogu:

Politika a „blízká setkání třetího druhu“ aneb nebraňme se politice
Předvolební klání vrcholí. Na úrovni obcí a měst se nabízejí kromě tradičních politických subjektů i jejich tradiční tváře.
Ing. Jiří Amler napsal k Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/:

Mohu mít dokaz jaký je Váš nzor na stranu B10?

 • Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/
  Že subjekt B10 byl využit ke kandidování, kteří se dříve pospolu - jako Severočeši.cz - rozpadli a nyní heldali volební útočiště.
  7. října v 17:35
 • Ing. Jiří Amler
  Děkuji za odpověďi.
  7. října v 19:21Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do svého blogu:

I velmocím může slušet kompromis. Rusko by mohlo získat a Západ by se konečně mohl poučit
(Co mě zaujalo na tolik kritizovaném projevu Miloše Zemana, prezidenta ČR na Rhodu?)

Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ vložila fotografii:

Marian Dancso: Osadní výbor... To je velmi dobré východisko pro prohloubení participace lidí na řízení a organizaci města nebo obce.

Více zde: www.hnutiommo.cz/news/marian-dancso-osadni-vybor-to-je-velmi-dobre-vychodisko-pro-prohloubeni-participace-lidi-na-rizeni-a-organizaci-mesta-nebo-obce-/

Marian Dancso, zastupitel a lídr kandidátky OMMO v Lomu.
Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do svého blogu:

Občané městu, město občanům má výrazně sociální a sociologický akcent…,
ukazuje totiž na významný aspekt současných sociálních a ekonomických pohybů v rámci globalizované společnosti, a přitom nese svůj nepřehlédnutelný podíl na kvalitě tohoto procesu.

Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/

V. Balín: „Dílo se zdařilo“, mohli si v úterý pár desítek minut po patnácté hodině říci a poklepat po ramenou „mostečtí populisté“. Na 1. náměstí se odhalovala 3,2 m vysoká a půl tuny vážící bronzová socha Tomáše Garrigua Masaryka (T. G. M.) prvního prezidenta nového československého státu vzniklého po rozpadu Rakouska-Uherska v roce 1918. Po dvou předchozích, neblahých zkušenostech, kdy původní sochu nejdříve v roce 1938 zničili nacisté a druhou pak komunisté v dobách reálného socialismu, se mostečtí občané dočkali ... (zobrazit celý příspěvek)