Vítáme Vás! Přihlašte se nebo si vytvořte účet
nebo
Politik registrován
21.2.2011
extrémně oblíbený
1,0
Hodnotilo
5 lidí
Kreditů
13906
Přispějte na politickou kampaň tohoto politika
Podporovatelé  
7
Já podporuji  
4
 Sledující  
4
Můj osobní postoj

Stát by měl posloužit jako (právně) fundovaný garant "sociálnětržního postředí", v němž by se mohly dále ... zobrazit vše

Plat politika
neznámý
Rozpočtová zodpovědnost
připravujeme
Názory tohoto politika se shodují s názory občanů
Názory tohoto politika se shodují s názory politiků
ZAJÍMÁ VÁS, ZDALI TENTO POLITIK JE VÁM NÁZOROVĚ NEJBLÍŽE?
PO VYPLNĚNÍ DOTAZNÍKU SE VÁM ZOBRAZÍ ZAJÍMAVÍ LIDÉ, KTEŘÍ MAJÍ OBDOBNÉ NÁZORY JAKO VY.

Jak Vysoká je Vaše názorová shoda s politiky z Vaší obce a kraje?
jak velká názorová shoda panuje u spoluobčanů z Vaší obce či Vašeho kraje?
Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do blogu:

28. říjen 1918 – vznik samostatného Československa
/nepočítejme léta, ale přemýšlejme o jejich významu/ Možná, poněkud netradičně, je možné si připomenout 96. výročí vzniku společného československého státu. Ten naznal nejednu změnu – tu zásadní – svůj zánik 31. 12. 1992. Než však emocionálně jitřit, co nám historii nevrátí, a to v dobrém i ve zlém, bude lepší uvést některá stále aktuální sdělení těch, kteří nejen k datu 28. října 1918 mají co říci.

Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do blogu:

Povinná volební účast? Opravdu uvážlivý vklad do významu polistopadového vývoje?
„Co jsem říkala, velebnosti, zadrhla se…“ I to zaznělo v proslulé Troškově filmové trilogii z jihočeské malebné vesničky. Také patřím k těm, co ji sledovali, a už jen za sebe říkám, že oceňuji místy velmi trefné vystižení některých kvalit lidské povahy a konání. Myslím, že to vyjádření „zadrhla se“, je něčím, co znamenalo narušení dosavadních zvyklostí. A jak možná do té doby s železnou pravidelností odzpívala místní paní učitelka svůj part, po onom „zadrhnutí se“ vesnička jakoby rázem ocitla v naprosto neočekávané situaci a pod tíhou ztraceného symbolu, který svým zpěvem paní učitelka ztělesňovala, zavládl zmatek a zděšení. Možná je to některé nynější povolební „zděšení“ také jistým „zadrhnutím“, které může signalizovat vážnější symptomy nezbytné pro změny v této společnosti.

Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do blogu:

Nemusíme je volit, stačí když je necháme vládnout aneb ne do Moskvy, ale do Mostu je třeba jezdit se učit
Podle jistého mosteckého týdeníku, tuším, že se jmenuje Homér, který informuje ve svém čtvrtečním vydání ze 16. 10. 2014 o tom, že i v Mostě je "dobojováno", a povolební koalice byla ustavena ve složení Severočeši Most, ANO a KSČM.


Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala k „Občané městu, město občanům" (OMMO):

V. Balín: Problém limitů hnědého uhlí musí být řešen, ne jak se to komu, kdy hodí, a je „využíván“ jako politická karta

Prezident ČR M. Zeman se v pondělí 20. října 2014 na jednání tripartity opět vyjádřil k možnému prolomení limitů těžby hnědého uhlí. Jak lze soudit z kusé agenturní zprávy, byl tento problém na jednání tripartity spíše potěžkáván jako „horký brambor a chození kolem horké kaše“, než aby konečně bylo dáno jasné stanovisko, případný směr a způsob řešení.
Dlouhodobě se domnívám, a také se ... (zobrazit celý příspěvek)Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do blogu:

Politika neprohrála, jen slouží tak nějak na jedno použití
Údajné vyjádření V. Klause o komunálních volbách jakožto vítězství oligarchie sice s odstupem času může působit objevně, ale je si třeba také zodpovědět otázku: kde, čemu tu byl léta právě V. Klaus na čele a co právě jeho politika založila? Min. ona „slavná privatizovaná devadesátá“, z nichž vzešel mj. také A. Babiš. A jistě nejen on. Na Mostecku se pár podobným „oligarchům“ už v politice také daří.


Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do blogu:

„Iracionalita“ racionální volby aneb voličovo rozhodování
Už dnes jsou voličské hlasy vlastně svými výsledky pro zítřek. A pokud už jste např. vhodili onu listinnou plachtu kandidátů a subjektů s Vámi vyznačenou preferencí, znáte aspoň jeden – vlastní – výsledek.


Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do blogu:

Politika volby a volba politiky
Hodně se právě nyní, před komunálními volbami mluví o politice, o politicích. A Vy si zřejmě říkáte, už aby bylo po volbách!? Anebo jste již dostatečně otrlí ke vší té předvolební masáži. A prostě to ignorujete. A pokud nikoliv, promiňte, jistě jste učinili pečlivý výběr těch, kterým dáte své hlasy, aby se Vašemu městu a obci dařilo.

Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/

O participaci, aneb Pokud se považuješ za malého na to, abys dokázal ovlivnit situaci, zkus spát v jednom pokoji s komárem

Tak snad ještě pár slov o tom, s čím a proč, tedy s jakou programovou nabídkou, jde politické hnutí Občané městu, město občanům (OMMO) do komunálních voleb. A ty už budou tento pátek a sobotu – 9. a 10. 10. 2014. Možná sledujete web hnutí OMMO www.hnutiommo.cz , čtete některé texty a někteří z Vás si dokonce aspoň velmi zběžně prošli programy OMMO a společné kandidátky se Stranou zelených v Třeboni. V této souvislosti je ... (zobrazit celý příspěvek)

Alternativa Zdola | Facebook
Alternativa Zdola. To se mi líbí (1.743) · Mluví o tom (120). Jsme síťová občanská iniciativa, která si klade za cíl podporovat komunitní hnutí v České...Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do blogu:

Politika a „blízká setkání třetího druhu“ aneb nebraňme se politice
Předvolební klání vrcholí. Na úrovni obcí a měst se nabízejí kromě tradičních politických subjektů i jejich tradiční tváře.Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do blogu:

I velmocím může slušet kompromis. Rusko by mohlo získat a Západ by se konečně mohl poučit
(Co mě zaujalo na tolik kritizovaném projevu Miloše Zemana, prezidenta ČR na Rhodu?)

Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ vložila fotografii k „Občané městu, město občanům" (OMMO):

Marian Dancso: Osadní výbor... To je velmi dobré východisko pro prohloubení participace lidí na řízení a organizaci města nebo obce.

Více zde: www.hnutiommo.cz/news/marian-dancso-osadni-vybor-to-je-velmi-dobre-vychodisko-pro-prohloubeni-participace-lidi-na-rizeni-a-organizaci-mesta-nebo-obce-/

Marian Dancso, zastupitel a lídr kandidátky OMMO v Lomu.
Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do blogu:

Občané městu, město občanům má výrazně sociální a sociologický akcent…,
ukazuje totiž na významný aspekt současných sociálních a ekonomických pohybů v rámci globalizované společnosti, a přitom nese svůj nepřehlédnutelný podíl na kvalitě tohoto procesu.

Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ přidala odkaz k „Občané městu, město občanům" (OMMO):

V. Balín: „Dílo se zdařilo“, mohli si v úterý pár desítek minut po patnácté hodině říci a poklepat po ramenou „mostečtí populisté“. Na 1. náměstí se odhalovala 3,2 m vysoká a půl tuny vážící bronzová socha Tomáše Garrigua Masaryka (T. G. M.) prvního prezidenta nového československého státu vzniklého po rozpadu Rakouska-Uherska v roce 1918. Po dvou předchozích, neblahých zkušenostech, kdy původní sochu nejdříve v roce 1938 zničili nacisté a druhou pak komunisté v dobách reálného socialismu, se mostečtí občané dočkali ... (zobrazit celý příspěvek)


Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do blogu:

Rozděluj a panuj ve světle skotského referenda
Právě uskutečněné skotské referendum o setrvání ve svazku s Velkou Británií svým výsledkem převážilo 55 % na straně odpůrců samostatnosti Skotska. Královna Alžběta II. státnicky projevila zdrženlivost v komentářích, v táboře stoupenců samostatnosti již někteří odstupují ze svých postů. Reakce vcelku odpovídající rozjitřené atmosféře, zároveň nastavující jakousi další tvář vykročení Skotska po potvrzení, co si vlastně jeho obyvatelé přejí více, na čem jim v dalším vývoji záleží. Ano, skotské referendum nás učí:

Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do blogu:

Každý seznam tohoto či podobného druhu je pitomost a nebezpečí zároveň
Považuji za rozumné z osobního i občanského hlediska vyjádřit se k tzv. seznamu Židů, s nímž před časem vyšel na „světlo boží“ mj. také politický zpravodaj Adam B. Bartoš. Sleduji názory tohoto pána již nějaký čas.

Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ vložila fotografii k „Občané městu, město občanům" (OMMO):

Setkání kandidátů OMMO s občany v Mostě