Vítáme Vás! Přihlašte se nebo si vytvořte účet
nebo
Politik registrován
21.2.2011
extrémně oblíbený
1,2
Hodnotilo
6 lidí
Kreditů
15792
Přispějte na politickou kampaň tohoto politika
Podporovatelé  
8
Já podporuji  
4
 Sledující  
5
Můj osobní postoj

Stát by měl posloužit jako (právně) fundovaný garant "sociálnětržního postředí", v němž by se mohly dále ... zobrazit vše

Plat politika
neznámý
Rozpočtová zodpovědnost
připravujeme
Názory tohoto politika se shodují s názory občanů
Názory tohoto politika se shodují s názory politiků
ZAJÍMÁ VÁS, ZDALI TENTO POLITIK JE VÁM NÁZOROVĚ NEJBLÍŽE?
PO VYPLNĚNÍ DOTAZNÍKU SE VÁM ZOBRAZÍ ZAJÍMAVÍ LIDÉ, KTEŘÍ MAJÍ OBDOBNÉ NÁZORY JAKO VY.

Jak Vysoká je Vaše názorová shoda s politiky z Vaší obce a kraje?
jak velká názorová shoda panuje u spoluobčanů z Vaší obce či Vašeho kraje?
Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ přidala odkaz k „Občané městu, město občanům" (OMMO):

Politické hnutí OMMO k 70. výročí konce války
V těchto dnech si připomínáme 70. výročí od konce 2. světové války a osvobození Československa.

Politické hnutí Občané městu, město občanům vnímá toto výročí následujícím způsobem:

předně jako událost mimořádného historického významu, kterou je třeba nést v paměti národů celého světa, protože se odehrávala na několika kontinentech a s mnohamilionovými ztrátami a utrpením lidí;
její příčiny, průběh a důsledky výrazně zasáhly do dění, které se počalo ... (zobrazit celý příspěvek)


Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do blogu:

Systémová změna? Zatím došlo údajně jen na štěňata
V našich domácích „rozbouřených“ vodách, kde se to jen hemží „zaručenými“ zprávami, které často zaštiťuje tu ten nebo jiný volený činitel zleva nebo zprava, politolog s puncem „nejzkušenějšího“ a samozřejmě „nejinformovanějšího“ nebo novinář-koryfej, jehož důvěru by měl jistit už jenom „kmetský vous“, nebo to, s kým, kdy rozmlouval, dodnes si to přeci pamatuje, a navíc prý je stále platné…

Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do blogu:

„Hurá“, říkáme na cestě od pazourku k dusíkové masce
Možná uniklo větší pozornosti, ve víru jiných a dalších zpráv a informací to, že Plynová komora či dusíková maska. Oklahoma povolila popravy v plynu[1]. Skoro by se dle odůvodňování guvernérky Fallinové zdálo, tak „hurá“ - další údajně „humánně“ realizovaný způsob popravy je na světě.

Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do blogu:

Hysterie není program. Může být ale programově šířena?
Prezident Zeman se údajně ne příliš vstřícně vyjádřil na své cestě po Liberecku o těch, co se snaží protestovat proti přesunu amerických vojáků a části techniky přes naše území, tedy členské země NATO, jehož je ČR od r. 1999 také členem.

Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do blogu:

Novela školského zákona předpokládá i některé změny dosavadních stereotypů
Každá novela zákona je proces, který se odehrává v čase a prostoru. Právě schválená novela školského zákona nasvědčuje tomu, že tento proces zdaleka není u konce. Jistě, názory na výslednou podobu novely se mohou různit. Zákonodárci obou komor parlamentu nakonec pochopili důležitost změn a novela prošla.

Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do blogu:

Jet či nejet do Moskvy aneb sedmdesát let poté
Chceme-li ukázat, že jsme pochopili odkaz miliónů mrtvých 2. světové války, pak je odpověď vcelku jasná. Prostě - na letošní rok 2015 připadlo 70. výročí konce 2. světové války. Bylo osvobozeno Československo a další země od nacismu a fašismu.

Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do blogu:

Už nestačí řešit tzv. nepřizpůsobivé, ale co dál s lokalitami podobných litvínovskému sídlišti Janov
Ve světle řady problémů, s nimiž se potýká Most a jeho okolí, ční bezesporu ten s dlouhodobě tíživou a systémově neřešenou sociální a ekonomickou situací.

Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do blogu:

Kvóty změnu politiky sotva přinesou
Snad jen poznámku v kontextu schvalovaných změn stanov, s nimiž přišel právě skončivší 38. sjezd ČSSD.

Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ přidala odkaz k „Občané městu, město občanům" (OMMO):

M. Dancso: Spoustu lidí naštvu! Ale myslím, že nálepkování není řešením sociálních problémů

Janovské sídliště se po delší odmlce opět velmi aktivně skloňuje snad ve všech pádech, a to nejen v místních médiích. Důkazem toho je petice s žádostí o pomoc při řešení sociálních problémů, která byla směřovaná k rukám premiéra Sobotky, skupinou „Slušná majorita“ pod vedením předsedy bytového družstva Krušnohor Františka Ryby.

Více zde: www.hnutiommo.cz/news/spoustu-lidi-nastvu-ale-myslim-ze-nalepkovani-neni-resenim-socialnich-problemu/


Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do blogu:

Nad nejednou vraždou, jejíž politický podtext se nevyloučil, často ani raději nepotvrdil
V historii dávnověké i té novější jsou tzv. politické vraždy, atentáty apod. něčím, co sice nemění hlavní vývojovou, dějinnou tendenci, ale hodí se např. vládnoucí politické elitě k zastrašení protivníka (zejména domácího), je jistou mírou manipulace s veřejným míněním, prosazuje zájem určitého politického a zájmového uskupení, může zastřít některé hlavní záměry a cíle apod.
 • Petr Procházka
  Připouštím,že závěry Vašeho článku jsou logické a vcelku správné,jen doufám,že jsou takto míněny obecně a nejen v duchu mainstreamových hesel o zlotřilém Rusku,jak je dnes ve světě médií v módě.Chceme-li hodnotit podobné nešvary a zla a neztratit přitom punc objektivity a hodnověrnosti,je třeba se takto účinně vyjadřovat a poukazovat všemi směry a nepodléhat jen současnému polit.trendu maistreamových médií,držíc se zásady jednání podle toho,jakým směrem právě fouká politický vítr.Tak jako Rusko má své Čečensko a Němcova,tak i USA,ale i kupř.Polsko a další země mají svou Top Secret File!Podržíme-li si svůj nadhled a objektivitu,budou mít naše ohlasy velkou váhu,především a zvláště pro svou objektivitu a cit pro pravdu.Jsem si ale jist,že tímto mezi námi nevznikne nedorozumění a nepochopení se navzájem. Přeji hezký den. :-)
  13. března v 17:07
 • Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/
  Budeme-li posuzovat, co je psáno, nikoli "co by, kdyby", pak stále prostor k diskuzi čili i více prostoru k pochopení. Díky za názor.
  14. března v 11:47

Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do blogu:

„Já debil, ty debil…“ O čem to ale svědčí?
Pro někoho terminologie naprosto běžná, pro jiné důvod se pohoršit, další mávne rukou. Zmiňuji-li nedávné vyjádření paní primátorky za ANO Krnáčové: „Není tam jenom jeden debil, omlouvám se, ale je tam více debilů. Všechny firmy na sebe vzájemně svalují vinu. To nás ale vůbec nezajímá. Toto překračuje rámec mé trpělivosti“.
 • Petr Procházka
  Ono "Já debil,Ty debil",ČNB,ČT,fakulty,česká média,podnikatelské prostředí,podivné ekonomicko-sociální experimenty,lavice plných polit.hochštaplerů,korupce,tlaky polit.stran,lobisté,vystupování státu vně i uvnitř,zdvižené prostředníčky a válečné burcování...tohle vše svědčí především o nás samotných.O našich postojích,názorech,odvaze i zbabělosti,podlehnutí planým slibům i v nepochopitelné víře v zázrak bez hnutí prstu.Jakákoliv ... Zobrazit celý komentář
  11. března v 19:09


Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ okomentovala blog od tuto političku:

834

Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do blogu:

Není zdroj jako zdroj. A v tom to právě je
Veřejné mínění je burcováno – údajně jen těmi, co nepřejí stále se zvyšující příznivosti prezidenta Zemana mezi lidem českým, ale zřejmě i za hranicemi našeho státu – výňatkem z jeho projevu také k osvětimské tragédii při příležitosti památky obětem nacistické zvůle před 70 lety.
 • Petr Procházka
  Vážená p.Mgr Svobodová,
  je pravdou,že občané skutečně jsou burceni proti prezidentovi republiky a především proti jeho poměrně značné popularitě,na což jsme za předešlá léta nebyli zvyklí.Nechci polemizovat o tom,kdo a z jakého důvodu tyto akce "hrr na něj" oranizuje,koneckonců každý pozorný odpověď zná.Pokud jde o onu malou kauzu Peroutka,dovolím si malou poznámku.Souhlasím,že samotný výrok nebyl úplně šťastný a vyzněl trochu neobratně.Avšak ... Zobrazit celý komentář
  27. února v 19:31
 • Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/
  Chci Vás ujistit, že ani na názorové konfrontaci nevidím nic zlého. A to ani v případě Vašeho příspěvku. Páně prezidentovo vyjádření nejen k Peroutkovi, ale i další považuji z nich nemalou část za více než nešťastnou. Myslím si, stejně jako nemalá část hodnocení pozice prezidenta Zeman, že jeho tendence na postu hlavy státu není sjednocující, ale naopak. Hodně zřejmě dělá jeho okolí, které je slepencem neumětelství, osobních zájmů a nedobrého zdravotního stavu prezidenta. Nebudu se emocionálně vybíjet na tom, co Zeman a zda měl být či nikoliv. Jeho zvolení bylo výsledkem odrazu nedobrého stavu nejen politiky, ale i lidské lhostejnosti, neochoty ke změnám a pohodlnosti. Zeman je tedy volbou spíše negativní z pohledu stavu vnímání společnosti a jejího vývoje. Zeman bohužel nespojuje myšlenky, nýbrž se snaží se trefovat do rádoby líbivých, nikoliv zásadních témat, které mohou společnosti přinést žádoucí změny.
  7. března v 19:08

Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do blogu:

Vydat či nevydat, toť dilema více než shakespearovské
Na první pohled vše proběhlo dle platných ustanovení a pořádku, které zaštítil sněmovní mandátový a imunitní výbor sněmovny. Tedy min. v případě vydání poslance za ODS a bývalého pražského primátora Bohuslava Svobody k trestnímu stíhání.
 • Petr Procházka
  Prapůvodní myšlenkou posl.imunity bylo,zajistit poslancům-zákonodár.zástupcům svobodu politického projevu a konání.Jak je však v zemi České (a nejen v ní) zvykem,vše co se dá obejít,zneužít a zkorumpovat,to se taky stane praxí.Vulgární chování,alkohol,osočování a napadání oponentů,ba i v některých případech spáchaná tr.činnost...to vše zaštíťují naší volení zástupci svou imunitou,lidově taky správně řečeno nedotknutelností.Osobně si ... Zobrazit celý komentář
  25. února v 14:42
 • Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/
  Jistě máte pravdu, co v politice říkat nebo nikoliv - natož "nikdy, že nikdy" :-) Jde a šlo mi jen o to, že pokud jde skutečně osobnost do politiky a snad i dobrovolně, měla by i dobrovolně být schopna hájit svůj kredit, aby v situaci neuřěšené, jako je ta naše ukázala jistý příklad, nemá-li skutečně být jen vazalem politických zájmů.
  26. února v 20:27

Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ okomentovala blog od tuto političku:

819

Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do blogu:

Symboly nesdělují jinou pravdu, než je pravda vědomí, která je rodí
To jsou slova německo-amerického politického myslitele Erika Voegelina použitá z jeho knihy „Zkušenost a symbol“ . Autor je znám svými pracemi z filozofie dějin, kdy neopomenul ani roli politických institucí, jazyka a symbolů, mýtů a jejich role v politické praxi civilizací. Jejich pochopení kladl do centra zájmu vzhledem k úspěchu dané politické teorie.

Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do blogu:

Mocenská posedlost aneb politikovo selfie
Možná poněkud nezvykle, ale přeci mi to nedá se nezamyslet nad signály některých politiků, které vysílají nám, veřejnosti.

Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do blogu:

Ani ANO nezabrání NE /kdo také rozhoduje o osudu hnutí ANO?/
Politickou scénou a zřejmě i veřejností proběhly informace o napětí a krocích, jež ovládly Hnutí Úsvit. Nemusí však jít o jediný subjekt, který zápolí s vlivy vnitřními i těmi vnějšími – ať už je nazveme osobními ambice, selháváním komunikace, pučem atd.

Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ okomentovala blog od tuto političku:

816Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do blogu:

Nad smyslem jednoho hnutí
Politické hnutí jsou z politologického i sociologického hlediska sociálním typem hnutí. Může se organizovat za účelem nějakého problému a aktivit i lokálně zaměřených. Může také kooperovat s různými sociálními skupinami, ale i zájmovými uskupeními.

Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do blogu:

Korupce. Je to špatně? Často spíš až se to hodí
O politice, v níž se údajně korupce děje velmi často, již bylo napsáno mnoho. Např. jsou poznatky už ze starých civilizací, antických (Řecko, Řím) a jejich politiků.

Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do blogu:

Sejdou z očí, sejdou z mysli?
I tohle by mohl být bod programu nové vlády na úrovni Zastupitelstva města Mostu. Jeho „staří noví“ mocní nepřekvapili.

Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do blogu:

Imaginace není příčinou zla, zlo má konkrétní vyjádření
Jednoduchým imperativem, že dobro je opakem zla, a zřejmě platí i opačně, nejen proto nekončí „věčné“ úvahy na toto téma.

Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do blogu:

Návraty, které učí. Zda i poučí – toť otázka i riziko
S odstupem času, po historicky první přímé volbě českého prezidenta v roce 2013 uplynul nějaký čas. Uvažuji v tomto smyslu proto, že čtu některé další a další reakce, třeba např. na Britských listech , a zejména pak texty pánů Čulíka a Cveka . Osobně mi více tzv. mluví z duše článek páně Cvekův, a to ani ne tak proto, že nepatřím do tábora fandů pana stávajícího prezidenta Zemana, ale spíše proto, že se jeho text snaží podchytit scénu až scenérii první přímé volby českého prezidenta v mnohem větší šíři a barvitěji.

Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do blogu:

Nad jedním z prezidentových výroků aneb inkluze je proces, který se týká většiny z nás, nejenom handicapovaných
Pan prezident některé překvapí, jiné pobaví, další rozzlobí. Možná sám ani zcela nedomýšlí důsledky některých svých vyjádření. Tím z posledních sdělení, kterým minimálně rozbouřil hladinu mínění odborné i laické veřejnosti, bylo: „Nejsem zastáncem názoru, že by děti, které jsou určitým způsobem handicapované, měly být umisťované do tříd s nehandicapovanými žáky, protože je to neštěstí pro oba,“ řekl prezident Zeman. „Není to žádný rasismus ani preference etnické skupiny, ale děti jsou daleko šťastnější, když jsou v rovnocenné komunitě. Z hlediska duševní pohody je daleko lepší, když budou existovat praktické třídy. Vůbec se mi inkluze nelíbí a jsem proti ní,“ řekl…

Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do blogu:

Svět nikdy nebude, jaký býval, nebude ani takový, aby se líbil všem
A proč? Protože zejména v takto rozjitřené náladě, která nabrala na výrazných obratech po posledních tragických událostech ve Francii, jsou jakékoli „návraty“ jen dalším přiléváním oleje do ohně.

Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ okomentovala blog od tuto političku:

804

Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ přidala odkaz k „Občané městu, město občanům" (OMMO):

Na základě dosud pozitivně se rozvíjející spolupráce se zástupci Strany zelených v Třeboni jsme se rozhodli vytvořit v tomto městě Klub sympatizantů OMMO... více Klub sympatizantů OMMO v Třeboni.

Politické hnutí OMMO v koordinaci se Stranou zelených získalo v Třeboni své zastoupení v zastupitelstvu města, a proto bychom rádi rozvíjeli své další přístupy tak, aby posloužily především občanům města Třeboně i vedly k tomu, aby se do jejich povědomí dostalo, že je možné spolupracovat mezi subjekty, které v prvé řadě zohledňují ... (zobrazit celý příspěvek)


Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do blogu:

Rozpomeňme se na kouzlo času svátečního
Vánoce či další svátky spojené s tímto obdobím, a vše vrcholí často bujarými oslavami Silvestra. Něco vždy končí a přitom začíná.

Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ napsala nový článek do blogu:

Vláda v Mostě se změnila, mentalita některých z nás stále zůstává
Asi i to je jeden z důvodů, že se význam a výsledky nedávných komunálních voleb příliš nezměnily, ba zůstalo angažmá některých postav v popředí a především v pozadí stejné. Ale ponechme tuto sotva změnitelnou realitu pro tuto chvíli stranou.


Mgr. Hana Svobodová, Ph. D. /OMMO/ okomentovala blog od tuto političku:

797