Vítáme Vás! Přihlašte se nebo si vytvořte účet
nebo
Podporovatelé  
3
Sledující  
1
neznámý

ZAJÍMÁ VÁS, ZDALI TENTO POLITIK JE VÁM NÁZOROVĚ NEJBLÍŽE?
PO VYPLNĚNÍ DOTAZNÍKU SE VÁM ZOBRAZÍ ZAJÍMAVÍ LIDÉ, KTEŘÍ MAJÍ OBDOBNÉ NÁZORY JAKO VY.

Jak Vysoká je Vaše názorová shoda s politiky z Vaší obce a kraje?
jak velká názorová shoda panuje u spoluobčanů z Vaší obce či Vašeho kraje?
Bc. Vojtěch Pikal /Piráti/

Raději odvolatelnost a poměrnější zastoupení.
Pokud snížíme počet na polovinu za stejného systému, stejně bude pořád polovina spát.


Petr Melichar

To je samozřejmě problém mnoha funkcí, mimo jiné. Lidé si zvolili politiky, kteří mají najednou třeba 3-4 funkce a pak to samozřejmě nestíhají. To ale nevyřešíme tím, že omezíme počet politiků. Stejně potom lidi zvolí takové politiky, jako máme dnes a bude to opět stejné. Pouze zvýšíme moc každého politika (poslance). Bude jich totiž méně a tím budou mít menší moc.

 • Petr Melichar
  Já osobně bych změnil především ústavu České Republiky. Prezident by měl nést odpovědnost za své kroky. Ne jako je to nyní, že vyhlásí amnestii a není za to odpovědný. To je jednoznačně špatně.
  6. ledna 2013 v 18:22
 • Petr Melichar
  Já osobně se domnívám, že není správné omezovat počet poslanců či senátorů. SPíše bychom se měli starat o to, aby všichni poctivě pracovali - i v politice. Aby byli přítomni na schůzích a ne, že mají 5% účast, jako například měl pan Hašek. Politici by měli odvádět solidní práci a neflákat se.
  6. ledna 2013 v 18:24
 • Petr Melichar
  Náhodou, domnívám se, že i politici si kdysi své platy osekali. Nebo se mýlím?
  6. ledna 2013 v 21:50
 • Petr Melichar
  Současní politici jsou ještě dobří. Komunisté a socané by byli mnohem horší.
  7. ledna 2013 v 17:41
 • Petr Melichar
  Uvědomme si však, že s vládou pana Sobotky a celé ČSSD bychom na tom byli mnohem hůře. Z postojů jeho strany vyplývá, že měnit nic nechtějí.
  14. ledna 2013 v 05:01
 • Petr Melichar
  Přitom změny jsou v současné době více než nutné a potřebné.
  14. ledna 2013 v 05:01
 • Petr Melichar
  Samozřejmě že i to je problém naší politiky. Ačkoliv je pravda, že se osekání platů politiků (mluvíme li pouze o členech vlády a poslancích, senátorech a panu prezidentu) na výdajové stránce státu příliš neprojeví. Vezmeme li v potaz ale celý veřejný sektor, je to již jiné. Česká Republika má problém, mimo jiné, s vysokou neefektivitu veřejného sektoru, počty státních úředníků lze reduovat a ušetřit tak ročně možná miliony. (Samozřejmě i snížit platy a to všem státním zaměstnancům, včetně politiků a byrokratických úředníků)
  14. ledna 2013 v 18:04
 •   Zobrazit předchozí komentáře (7)
 • Petr Melichar
  Jde také o pocit. Lidé se musí uskromňovat a i kdyby úspora byla na výdajové stránce státu zanedbatelná (úspora vzniklá oškrtáním platů státních zaměstnanců a redukováním jejich počtu), občané budou mít pocit, že politici dělají. Dnes ale stát rozhazuje miliony, politici mají relativně obrovské platy a nálada ve společnosti dle toho také vypadá.
  14. ledna 2013 v 18:05
 • Pan Politik
  Anežka Vondružková: samozřejmě že o části (většině) politické reprezentace této země bych řekl totéž. Ale nemluvme prosím obecně Já naříklad jako mladý student rozhodně vím že něco ovlivnit je velmi těžké, přesto do politiky vstupuji s určitým cílem jímž rozhdně není úplatkářství kauzy CASA, nedomyšlené amnestie či spoluúčas na dluzích cizích zemí.

  Co se týče příspěvků výše, plně souhlasím s omezením či alespoň zmražením platů politiků navc se ZRUŠENÍM veškerých náhrad či bonusům. Nechápu, co dělá poslanec "lepšího, platnějšího potřebnějšího..." než například zdravotní sestra, která na tom u nás opravdu platově není nijak dobře (alespoň oproti západním státům)...
  25. ledna 2013 v 13:00
 • Petr Melichar
  Zdravotnictví České Republiky má samozřejmě problémy, mezi které patří i platové podmínky lékařů a dalšího personálu. Já osobně nejsem proti platům politiků, které jsou vysoké. Myslím, že otázka platových podmínek zdravotních pracovníků příliš nesouvysí s platy a s počtem politiků. Jsou to dvě rozdílná témata.
  1. února 2013 v 10:07
 • Petr Melichar
  Tak je dobré si především uvědomit, že co se týče politiků, tak jejich platy nás zase až tolik nestojí. Máme 200 poslanců, 84 senátorů a jednoho prezidenta. Vzhledem k výši platu to je pro Českou Republiku zanedbatelný výdaj. Já znám místa v rozpočtu, kde lze krátit výdaje. To je třeba dělat, ale ne škrtat za každou cenu, jak to tady navrhujete Vy. Nic proti.
  1. února 2013 v 18:10
 • Petr Melichar
  Teď Vám bohužel nerozumím, o jaké krizi mluvíte. Můžete to, prosím, rozvést? Pokud hovoříte o ekonomické krizi, pak je také docela možné, že si nerozumíme. Pod pojmem krize totiž lze chápat různé věci. Pokud hovoříme o té krizi, o které se mluví nejčastěji, pak Vám řeknu, že za ni skutečně nemohou politici. Mohou za ni banky, ale nebudu to dále komentovat, dokud si neobajsníme, jakou krizi jste měla na mysli.
  2. února 2013 v 09:53

Ondřej Záruba

Rozhodně by jich nestačilo 16. A dost pravděpodobně ani 100. Sněmovna má své výbory, které jsou složeny z osob, které se věnují legislativě a problematice jednotlivých oborů. Například. zdravotnický výbor, bezpečnostní výbor, finanční ... Čím nižší počet poslanců, tím méně kvalitněji proběhne legislativní proces. Členové jednotlivých výborů pak argumentují před svými poslaneckými kluby, proč by měli ostatní poslanci, kteří nejsou specializovaní na nějakou oblast, hlasovat PRO/PROTI nějakému legislativnímu návrhu.

Seznam ... (zobrazit celý příspěvek)


Ondřej Záruba

Jen podotknu, že tato fotka není z české poslanecké sněmovny!


Ivan Píša

Poslanců by nám stačilo 16. Na každý kraj jeden. Každá obec a město by měli být samostatné. Tedy spoljení FÚ, ČSSZ,Zdravotní pojišťovny v obecní či městskou banku, která by měla příjem z každého občana a firmy na jeho území, a také by vyplácela své důchodce, nemocné a nezaměstnané apod. Odpadlo by tím mnoho zbytečných daní včetně sociálního a zdravotního zabezpečení, a o to by mohli mít lidé vyšší mzdy. Daň by mohla být pouze jedna jedinná s měsíčním zůčtovacím období a to max. do výše 15% dle volby každého jednitlivce. ... (zobrazit celý příspěvek)

 • Zdeněk Opolzer
  Myslím, že snížit podstatně počet poslanců je nápad zapadající do dnešní doby , kdy se začalo s omezováním výdajů na správu státu.Pro náš stát, kde vyrábí většinou jen zahraniční filiálky a tento trend se jistě bude zvyšovat, kde je nadbytek úředníků a státních zaměstnanců také, snížení počtu poslanců by přišlo státu k duhu. Těch institucí, co spíše jsou na překážku je více. Na př. kraje. Navíc by bylo prospěšné zřídit Moravu jako druhou zemi státu. Je příliš i počet ministerstev. Něčeho máme nadbytek (nezaměstnaných, něčeho zase málo. (peněz na služby státu občanům)
  4. listopadu 2012 v 21:51
 • Petr Melichar
  Omezovat počet poslanců dle mého názoru není tím nejlepším krokem. Chce-li někdo ušetřit peníze na té výdajové stránce, tak by měl snížit platy politikům a státním úředníkům. Omezit počet poslanců či senátorů na tak nízké číslo, jako je číslo 16, je podle mě naprostá blbost. Budeme-li mít méně poslanců, pak každý z těch poslanců bude mít mnohem větší moc a jeho slovo bude mít vyšší váhu.
  1. února 2013 v 10:12
 • Petr Melichar
  Aby nedošlo k nevyjasněným omylům, uvedu to do příkladu. Nyní máme 200 poslanců, kteří mají jednat o určitém návrhu. Aby návrh prošel, musí hlasovat polovina pro návrh z přítomného počtu poslanců. (pro jednoduchost tedy 101, za předpokladu, že všichni budou přítomni). Jeden poslanec má sice moc, ale ne tak velikou, protože se dělí s dalšími 199 poslanci o slovo, zda návrh projde. Vliv na prosazení zákonu je 0,5%.
  Budeme-li mít 16 poslanců, pak se každému zvýší moc. Najednou bude mít jeden poslanec na prosazení zákona vliv ne 0,5% ale celých 6,25 %. O budoucnosti (o zákonech) tak bude v dolní komoře rozhodovat jen 16 lidí. To je málo.
  1. února 2013 v 10:16

Michal Trousil

:o) :o) :o)

 • Michal Trousil
  otázka jestli ze stovky by jich zase padesát nespalo :-)
  8. října 2010 v 14:13
 • Zdenek Opolzer
  Musím s vámi ve všem souhlasit.Ale to jistě nestačí . Je nás zatím málo!
  27. listopadu 2012 v 17:50