Vítáme Vás! Přihlašte se nebo si vytvořte účet
nebo

Instituce

Přehled o databázi institucí ČR a EU

Nejnovější dění

31.8.2009 - 16.12.2010
Klára Čikarová napsala k Prezident České republiky:

Prezident republiky Václav Klaus jmenuje v pátek dne 17. prosince 2010 v 11.00 hodin na Pražském hradě, podle článku 62 písm. f) Ústavy České republiky, s účinností od 1. ledna 2011, soudce Nejvyššího soudu JUDr. Romana Fialu do funkce místopředsedy Nejvyššího soudu ČR.


Klára Čikarová napsala k Vláda České republiky:

Vláda na dnešním zasedání bude jednat o penězích na obnovu a rozvoj fakultních nemocnic. Kabinet, který se sejde poté, co skončí schůze Poslanecké sněmovny, projedná i úpravu náhrad za ztrátu na výdělku v důsledku pracovního úrazu nebo nemoci z povolání a také podobný materiál, který se týká vojáků z povolání. Mezi body dnešního večerního zasedání vlády je i návrh zákona o zákazu používání a skladování kazetové munice. Zákon o likvidaci kazetové munice kopíruje podobnou legislativu týkající se zákazu použití, skladování ... (zobrazit celý příspěvek)


Ivan Píša napsal k Vláda České republiky:

Opět se chystá změna důchodového systému. Česká Republika chce zavést to, co se v Maďarsku ruší. Proč se dělají neustále stejné důchodové reformy, které nikomu nic nezaručují. Proč se hledají samé složitosti. Umíte počítat? Bylo by velmi jednoduché uvolnit svázané ruce Bankám a Pojišťovnám a nechat občana dobrovolně vybrat chceli si spořit na důcho a u koho a kolik. Na svém samostatném důchodovém účtě by si mohl kdykoli spočítat kolik by měl v tuto chvíli důchod. Tedy by si mohl odejít i kdykoli do důchodu. Důchod by činil 1% z naspořené ... (zobrazit celý příspěvek)

  • Petr Frohlich
    jj v jednoduchosti je krása a přehled, jenže to se našim politikům nehodí a hodit nemůže, nedala by se okrádat převážná většina obyvatel. ---- Vyznají se v tom bordelu, alespoň sami????
    30. listopadu 2010 v 17:59

Klára Čikarová napsala k Senát Parlamentu ČR:

Všichni nově zvolení senátoři dnes složili senátorský slib. Senát tak ode dneška oficiálně zasedá v novém složení.


Dita Weise napsala k Ministerstvo zdravotnictví ČR:

na začátku se snaží každý politik


Ivan Píša napsal k Vláda České republiky:

Dobrý den, je mi znímo, že od r. 1996 je státní rozpočet stále v deficitu. Celkové zadlužení země činí cca1,2bilionu, přičemž se pro příští rok opět počítá s deficitem cca 135 miliard. Každý rok jsou však jen úroky z tohoto dluhu cca50miliard. Dokáže mi někdo stručně vysvětlit, zda v celkovém deficitu jsou započteny tyto úroky, či nikoli? Jde ještě vůbec tento dluh umořit, když úroky neustále narůstají? Ono je přeci každému jasné, že půjčí-li si 100tisíc a nebude je splácet, nebo jen překrývat dalšími půjčkami, tak za rok ... (zobrazit celý příspěvek)


Ivan Píša napsal k Prezident České republiky:

Duše z nejvyšších sfér, často i se zasvěcením ve starých
kulturách. Je to duše vyspělá, která v některé inkarnaci a nebo v této, zatoužila
po slávě, moci, blahobytu. Pro tyto silné negativní sklony dojde u nií
k zapomnění na předešlou duchovní výši a zapře vše, co hovoří o čemkoliv, co
se vymyká smyslům člověka rozumovému chápání. Tak jako řada
politiků, umělců, vědců, ale i mnoho ředitelů, náměstků a podobně. Tato duše
získala v předešlých inkarnacích poměrně značnou inteligenci, která v ní
zůstává, a ... (zobrazit celý příspěvek)


Dagmar Farbárová napsala k Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR:

Celá pravicová vláda včetně pana premiéra Petra Nečase, se předvedla na schválení důvěry vládě,nikdo z nich neposlouchal,spal,odcházel,nevnímal dění žádného poslance ,proč taková fraška??? Jen tam seděli ,odcházeli,dělali grýmasy a určitě za pěkné peníze,pán poslanec Jandák jim to pěkně řekl a to byl hned ukončen paní předsedající Němcovou!Jeden vedle druhého by se měli pravičáci stydět----jenže oni se nestydí,jen hledí na své krásné příjmi
a jen umí škrtat kde se dá,všem bych přála aby žili z těch žebračenek ... (zobrazit celý příspěvek)


Gabriela Dlabková napsal k Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR:

Dobrý den,jsem matka čtyřletého syna a od srpna 2009 jsem vedena na úřadě práce. S malým dítětem je vcelku nemožné si najít vyhovující práci,což v praxi znamená pracovní dobu od pondělí do pátku v časovém rozpětí od 7.00hod. do 15.00hod. Na výši příjmu mi nezáleží tak jako o blaho syna,kdy ho musíte ráno pracně budit do školky,aby byl čistě oblečený a řádně učesaný. Nechápu dnešní politiku práce,kde se všude nutí třísměnný provoz,že ještě nikoho nenapadlo nařídit nebo zařídit nějaké procento zaměstnanosti maminkám ... (zobrazit celý příspěvek)


Petr Bajgar napsal k Prezident České republiky:

Je pro mě nebetyčnou záhadou proč o člověku, který se dvacet let pohybuje na nejvyšších místech tohoto státu víme jen naprosté minimum zhrnuté do oficiálního nakašírovaného životopisu. Je zcela zarážející, že se každý den zabíváme v medích probíranými životy zcela nepodstatných lidiček.
Zatímco o dnešním prezidentovi nevíme zhola nic. Nikdo nikdy nenašel a nedělal rozhovor s jeho předrevolučními spolupracovníky, spolužáky nebo studenty se kterými studoval v Itálii a v Americe. Kam se poděli svědectví jeho sousedů z mládí ... (zobrazit celý příspěvek)

  • Richard Pokorný
    Petře.B Váš příspěvěk je vskutku vysoce aktuální a velice pravdivý. Já osobně Klause bytostně nesnáším. Je to individum, které mělo žít v době feudalismu. Byl zvolen za tak nepřijatelných okolností, že to bylo na hranici mafiánských metod. A to je hnus.
    1. září 2009 v 22:14